Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Македонското правосъдие продължава да бави процеса за побоя над българин

Снимка: БТА

Делото в Основния съд в Охрид, за побоя над секретаря на заличеното българско сдружение „Цар Борис III” Християн Пендиков отново беше отложено.
На последното заседание, на 3 февруари, трябваше да бъдат изслушани пледоариите на обвинението и защитата на двамата обвиняеми Илия Спасески и Борче Ангелов. Преди това, прокурорът Виктория Ковачевска поиска прецизиране на обвинението, в което от начина, по който е извършен побоят, да отпаднат вписаните „боксове”. Това даде повод на адвоката Димитрия Цобоски да поиска отлагане на делото, за да се запознае с „новия текст на обвинението”. 
Християн Пендиков беше пребит във вечерните часове на 19 януари 2023 г. пред заведение в Охрид, а в обвинението стои, че му е нанесена тежка телесна повреда поради етническа омраза. 
Следващото заседание по делото е насрочено за 5 март.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Facebook /Coro folkloristico bulgaro „Rose bianche“- Pescara, Italia

Хор "Бели рози" от Пескара омагьосва с красотата на българската народна песен

Български хор, съставен от самодейни народни певици, но в Италия, се завърна у нас за първото си участие пред родна публика. Повечето от хористките живеят в град Пескара, южна Италия, повече от десетилетие, а любовта към народната музика и автентичния..

публикувано на 02.08.25 в 09:10

Международният фестивал "БалканФолк" в Палма де Майорка обещава пъстро изживяване

Четвъртото издание на Международния фолклорен фестивал "БалканФолк"  ще се състои на 3 и 4 октомври в Палма де Майорка, Испания, съобщи Асоциация "БалканФолк – Майорка". "Фестивалните събития ще направим точно пред едно от най-емблематичните места на..

публикувано на 31.07.25 в 16:35
Плакат „Ерма Арт Фестивал“: Андрея Лепир / Никола Мияилович

“Ерма Арт Фестивал” в село Власи съчетава съвременно изкуство и наследство

Второто издание на "Ерма Арт Фестивал" ще се състои от 8 до 10 август, в сръбското село Власи, на входа в каньона на река Ерма, съобщи мултимедийният портал на български и сръбски език ФАР. Фестивалът съчетава съвременното художествено изразяване с..

публикувано на 31.07.25 в 15:25