В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 9 и минус 4°, в София - около минус 8°. През деня ще бъде предимно слънчево, с разкъсана средна и висока облачност над Западна България. Преди обяд над източните райони облачността все още ще е значителна, но и там след обяд ще се разкъса и намалее до предимно слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и Източна България до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 1 и 6°, в столицата ще е около 4°.
В планините ще бъде предимно слънчево, с разкъсана средна и висока облачност над масивите в Западна България. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде минус 1°, на 2000 м около минус 7°.
По Черноморието преди обяд облачността ще е значителна. Около и след обяд ще се разкъса и намалее до предимно слънчево време. Ще духа умерен северен вятър. Максималните температури ще бъдат между 2 и 5°. Температурата на морската вода е 6-9°. Вълнението на морето ще бъде от 2 до 4 бала.
Във вторникв над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има в крайните източни райони, където не са изключени и слаби валежи от дъжд и сняг. Вятърът ще остане от североизток, ще бъде слаб, по морския бряг - умерен. Минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°, а максималните - между 1 и 6°.
На Балканите ще е предимно слънчево над северните и централните райони на полуострова. Значителна ще е облачността над южните райони. Слаби валежи от дъжд ще има на островите в Егейско море, в района на Мраморно море. Над северозападната част от полуострова облачността ще се увеличава и по-късно през деня ще превали на места по адриатическото крайбрежие.
В Атина ще е 10°, в Букурещ 4°, в Белград се очакват 6°, в Истанбул ще е 7°.
В Европа в северозападната част на континента ще е облачно. Слаби валежи от дъжд ще има в Южна Великобритания, във Франция, Белгия, Нидерландия, Западна Германия, Алпите и северозападните райони от Пиренейския п-ов. Слънчево ще е само в южните райони от Пиренейския п-ов. В централноевропейските страни в Южна Норвегия и Централна Швеция ще има слънчево време. В останалите райони от Скандинавския п-ов и Прибалтика облачността ще е значителна, но без съществени валежи. Над Източна Европа ще има значителна ниска облачност и мъгла. Предимно облачно ще се задържи в Централното Средиземноморие.
В Рим и в Мадрид ще е до 14°. В Лондон ще е 4, в Париж до 8°. В Берлин ще е 3°. За Москва прогнозатае за 1°.
В Монреал ще е до минус 6°. В Ню Йорк ще е 2°. В Чикаго ще има променлива облачност, термометрите ще сочат до 1°. В Лос Анджелис се очаква температура до 18°.Балчик е домакин на международна регата Ultramarine Balchik Match Race от календара на European Match Race Tour (EMRT), предаде БТА. Надпреварата сред вълните на Черно море ще се проведе от 26 до 29 юни. Сили ще мерят отбори от България, Полша, Швейцария,..
Кирил Петков обяви на брифинг, че поема политическа отговорност и подава оставка като съпредседател на "Продължаваме промяната" (част от коалицията "Продължаваме промяната" - "Демократична България", която е втора по брой депутати в Народното събрание) и..
В София се проведе бизнес форум Япония-България на тема "Инфраструктура, енергетика и дигитализация". "България разполага с цяла палитра от предимства, които обаче са слабо известни в Япония. Задачата ни е да предоставим много по-ясна информация за..
В становищата на Еврокомисията от 2023 и 2024 г. за напредъка на Северна Македония липсват формулировки, отнасящи се до "македонска идентичност" и..
Във вторник , минималните температури ще са от 16° до 22°. В София ще е 16°. През деня облачността от североизток ще намалява, но над Югоизточна България..