Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Бургас ще се строи мащабен авиоремонтен комплекс с 1500 работни места

Подписването на договора между Сливенската епархия и фирма ''Електра Транс Глобъл'' ООД за терена, върху който ще се изгради мащабният комплекс.
Снимка: Община Бургас
Една от най-големите компании за ремонт на самолети от гражданската авиация избра Бургас за мащабна инвестиция за ремонт и поддръжка на самолети, съобщи Оощина Бургас. Върху 74 дка, в района на летище Бургас, фирмата ще изгради един от най-големите хангарни комплекси в страната с капацитет за 7 производствени линии. Допълнително ще се изгради завод за ремонт на самолетни двигатели за 15 млн. евро

Цялата инвестицията е на стойност 60 млн. евро. На първия етап ще бъдат открити 500, а на накрая 1500 висококвалифицирани работни места.

Очаква се комплексът да заработи до 3 години. Освен първоначално планираните нови работни места, може да бъдат разкрити още 5000 свързани със съпътстващи предприятия, заявиха представители на компанията. В момента тя обслужва технически самолети тип Airbus A320 CEO, Boeing 737 Classic/NG и Boeing MD-80 Series.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Испански компании, инвестиращи в България, се срещнаха в посолството ни в Мадрид

Водещи испански компании, които оперират в България или реализират различни проекти в страната, са представили в българското посолство в Мадрид основните направления на дейността си, както и предизвикателствата, пред които се изправят в своята работа...

публикувано на 28.03.25 в 16:46

Бившият финансов министър Симеон Дянков оглави Фискалния съвет

Със 118 гласа "за" Народното събрание избра номинирания от ГЕРБ-СДС Симеон Дянков за председател на Фискалния съвет. За членове на съвета са избрани Десислава Калчева - ГЕРБ-СДС, Атанас Атанасов - ИТН, Богомил Манов - БСП- ОЛ, Ердоан Ахмедов-..

публикувано на 27.03.25 в 16:10

Търговията ни с Турция достигна рекорд от 7,7 млрд. евро за 2024 година

Турция е един от водещите и ключови външнотърговски партньори на България. Двете страни имат много добри съседски и партньорски отношения. Доказателство за това са и данните за 2024 г., според които двустранният стокообмен отбелязва своеобразен..

публикувано на 25.03.25 в 14:34