В рамките на Мюнхенската конференция по сигурността българският външен министър Георг Георгиев се срещна с колегата си от Република Северна Македония Тимчо Муцунски. Първият ни дипломат подчерта, че позицията на България по отношение на европейската интеграция на РСМ е ясна и последователна.
"Европейският компромис от 2022 г. включва комплекс от мерки и тяхното цялостно изпълнение е единственият път напред. Вписването на българите, наравно с другите народи, в конституцията на РСМ е само първата стъпка, реализирането на която ще позволи на Скопие да започне преговори за членство", посочи Георгиев.
Той беше категоричен, че предоговаряне или заобикаляне на постигнатите договорености, зад които стои целият ЕС, не е възможно.
Комисията за защита на конкуренцията е започнала секторен анализ на пазара на храните. След извършените проверки на НАП, КЗП и КЗК в над 300 обекта във България и 50 търговски вериги, КЗК е изискала информация от търговците дали има обективни причини..
България е държавата с най-ниски цени на основните горива – бензин и дизел, в Европейския съюз, сочи статистиката. С очакваното приемане на единната европейска валута от 1 януари догодина обаче страховете на хората се повишават, най-вече в посока..
Бившият зам.-министър на финансите Георги Клисурски от "Продължаваме Промяната" обяви, че напуска ПП. В публикация във Facebook Клисурски написа: "Напускам ПП. Разочарован и омерзен". Съпартиецът му Стоил Моллов също обяви, че подава заявление за..
Над 800 дигитални номади, предприемачи и творци от 50 държави пристигнаха в Банско по повод шестото издание на Bansko Nomad Fest – едно от..
Рок фест "Твърдица и църквата" ще се проведе тази вечер от 20:00 ч. край язовир Жребчево. Фестивалът се организира за поредна година от Община Твърдица и е..
От 26 до 29 юни Белоградчик е домакин на първия фестивал, посветен на традиционното ястие " бел муж". Това автентично лакомство е неразделна част от..