Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сноубордистът Радослав Янков е 3-ти в Световната купа по паралелен слалом

Радослав Янкиов
Снимка: БНР - Радостина Чернокова

Словенският сноубордист Жан Кошир е победител в паралелния гигантски слалом за Световната купа във Вал Сен Ком - Канада, след като на финала се наложи над aвстриеца Бенямин Карл.

Третото място е за българина Радослав Янков, който в малкия финал се справи с Даниеле Багоца от Италия. Янков на полуфинала бе победен именно от Кошир.Преди това 35-годишният чепеларец отстрани Арно Годе от Канада и Елиас Хубер от Германия в основната схема, а още по-рано в състезанието нямаше проблеми в квалификациите.

Начело в генералното класиране за Глобуса в паралелния слалом и паралелния гигантски слалом е италианецът Маурицио Бормолини със 650 точки, пред Андреас Промегер от Австрия с 563. Радослав Янков е на 3-ата позиция с 514, следван от Карл с 498.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Сестри Стоеви спечелиха на двойки в турнир по бадминтон в Нидерландия

Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха титла на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош - Нидерландия. Сестрите, които са пети от Олимпийските игри в Париж 2024 и са номер 1 в..

публикувано на 27.10.24 в 17:19

Пловдив провежда спортен и художествен фестивал за хора с увреждания

Хората с увреждания са истински шампиони по воля, независимо от техните умения и възможности – казват организаторите на фестивала "Щастливи за ръка”, чието осмо издание е на 5 октомври. Събитието фокусира вниманието върху талантите на хора с..

публикувано на 05.10.24 в 08:10
Българките срещу Зимбабве (от ляво-ня дясно): Нургюл Салимова, Виктория Радева, Белослава Кръстева и Гергана Пейчева.

Българките са десети на шахматната олимпиада

Българските шахматистки завършиха на 10-то място в крайното класиране на Шахматната олимпиада, която се проведе в Будапеща, Унгария. В последния ден на надпреварата България победи Италия с 3,5 на 0,5. Антоанета Стефанова, Нургюл Салимова и Белослава..

публикувано на 23.09.24 в 11:58