Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 39

В брой 39 на предаването слушайте:
  • За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния преподавател по история и география във Френски лицей "Виктор Юго" в София;
  • На гости на българската детска градина в Братислава "Христо Ботев", която приютява българчета, деца от смесени бракове и словаци;
  • Барабанистът Иван Димов за времето, прекарано в групите "Мастило" и "Мери бойс бенд", а днес - отворил вратите на дома си край Цюрих за артисти от България.
Водещ на предаването е Красимир Мартинов.
Слушайте предаването всеки четвъртък от 10:00 до 11:00 часа в ефира на програма "Христо Ботев", а след това – в платформите на БНР –  "Радио България" и "Бинар.бг"

Очакваме ви с мнения и коментари на: radiobulgaria@bnr.bg и във Фейсбук – "Радио България за българите по света"


По публикацията работи: Красимир Мартинов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Facebook /Празник на Хотанската сарма

Празникът на Хотанската сарма – вкусът на вековна традиция

Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..

публикувано на 01.11.25 в 12:05
Чудовищен фест 2023

"Чудовищен" фест в Докторската градина

В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..

публикувано на 01.11.25 в 10:10

Академично шествие за Деня на народните будители

С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..

публикувано на 01.11.25 в 07:00