Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

През почивните дни ще е мразовито, но слънчево

Снимка: Pepa Nikolova/FB

В събота, 22 февруари, ще остане студено. Ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, средна и висока. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла. Ще духа слаб източен, в Източна България до умерен северен вятър. Температурите ще са в много широки граници, минималните - от минус 17° на места в Източна България до минус 6° в отделни райони на Южна България и по крайбрежието на морето. Максималните ще бъдат от минус 2° в североизточните райони до 6°- 7° в югозападните части от страната.

В планините
 ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен, по най-високите върхове силен северен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 3°, на 2000 метра - около минус 10°.

По Черноморието
 ще преобладава слънчево време. Значителна облачност ще има по най-южното крайбрежие и там ще превали слаб сняг. Ще духа умерен до силен северен вятър. Максималните температури ще бъдат между 0° и 3°. Температурата на морската вода е 4°-6°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

На Балканите
 времето остава студено. В западната половина ще бъде слънчево, на отделни места сутрин ще има намалена видимост. Предимно облачно ще е в източната част, където в района на Мраморно море ще вали сняг. Слаби превалявания от дъжд и сняг ще има на отделни места и в Гърция.

Над Западната половина от Европа, както и на Север времето ще е облачно, с валежи, предимно от дъжд. Значителни по количество ще са във Франция и крайните североизточни райони на Испания. Слаб сняг ще превали на отделни места в Южна Швеция. Условия за поледици и намалена видимост ще има в Прибалтика и Финландия. В северната част на Европейска Русия ще е има снеговалежи и виелици, а в останалите райони ще е студено и облачно. В по-голямата част от Централна Европа, както и в Западна Украйна и Южна Италия ще е предимно слънчево.
В Лондон  и Париж ще бъде максимум 12°, в Берлин 10°, в Мадрид 14°. Във Варшава и Прага 4°, в Рим 15°, а в Белград 5. В Букурещ минус 2°, в Солун 6°. В Москва минус 1°, в Истанбул 2°, а в  Атина 7°.
Отвъд Океана – във Ванкувър  се очакват най-много 10°, в Отава минус 2. В Сан Франциско 16°, в Чикаго 0°. В Мексико Сити 22°, в Мелбърн 36°, а в Сидни 25°. Окланд  23°, Уелингтън 21°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 25 ноември 2025 г.

В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..

публикувано на 25.11.25 в 19:00

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07