Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Затварят Дунав мост два пъти за по 12 часа през март

Снимка: giurgiupesurse.ro

Спряха частично ремонта на "Дунав мост", свързващ България и Румъния, предаде БНТ. Това се е наложило заради ниските температури през последните дни в Русе и цялата страна.Очаква се следващата седмица ремонтните дейности на "Дунав мост" да бъдат подновени. 

Според плановете, заради ремонта от 17.00 часа на 6 март до 05.00 часа на 7 март и от 17.00 часа на 27 март до 05.00 часа на 28 март мостът ще бъде напълно затворен за движение, както за тежки, така и за леки автомобили. Тогава всички шофьори ще трябва да намерят някакъв алтернативен маршрут, през който да стигнат до Румъния.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Дигитална фотоизложба в София и Киев разказва за войната в Украйна

Между 12 и 15 юни в София и Киев ще се проведе първата по рода си дигитална фотоизложба, която има за цел да покаже по нестандартен начин над 700 разтърсващи кадри с руските военни престъпления в Украйна.  Изложбата "Украйна: любов + война" ще се..

публикувано на 12.06.25 в 09:05

Слънчево, с разкъсана облачност по Черноморието в четвъртък

В четвъртък , 12 юни,   минималните температури ще са от 14 до 20°, в София – 14°. През деня ще е предимно слънчево, сутринта с купеста облачност в източните райони, а около и след обяд и над Рило-Родопската област, където на изолирани места ще..

публикувано на 11.06.25 в 19:38

България днес - 11 юни 2025 г.

В "България днес" на 11 Юни слушайте: 02:05 - Актуална информация от България и света 12:06 - Прогноза за времето у нас и по..

публикувано на 11.06.25 в 19:00