Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Облачно с превалявания от дъжд

Снимка: БТА

В петък времето ще бъде предимно облачно, преди обед на места в низините ще има и мъгли. На отделни места, главно в Южна България, ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София – 2°, а максималните – между 6° и 11°, в югозападните райони до 17°, в София – 11°.

В планините ще бъде облачно и мъгливо. На места ще превали дъжд, над 1300-1500 м – сняг. Ще духа слаб вятър от юг, по най-високите върхове на Рила и Пирин – от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 4°, на 2000 м – около 0°.

По Черноморието ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали дъжд. Максималните температури ще бъдат между 7° и 9°, а на морската вода – 5°-6°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

На Балканите ще бъде предимно облачно с превалявания от дъжд – на повече места в западните и южните райони от полуострова. В Истанбул ще бъде 12 градуса, в Атина – 17, в Белград – 10, в Букурещ – 6.

Над по-голямата част от Стария континент облачността ще бъде значителна и на много места ще вали дъжд, а по крайбрежието на Норвегия, на места в страните от Централна Европа, както и в североизточните райони на Европейска Русия – сняг. Почти без валежи ще бъде в по-голямата част от Франция, на Апенините и в Източна Европа. Предимно слънчево ще бъде във Великобритания и по Южното Средиземноморие. В Мадрид и Рим ще бъде 15 градуса, във Виена – 9, в Париж – 8, в Мюнхен – 6, в Стокхолм – 4, в Санкт Петербург и Киев – 2, в Москва – 0.

В Ню Йорк и Мелбърн ще бъде 27 градуса, в Кейптаун – 23, в Чикаго – 15.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Депутат пита защо не се използват българските самолети, оборудвани да гасят пожари

България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от публикация на председателя на комисията по отбрана Христо Гаджев в социалната мрежа. Страната ни има..

публикувано на 29.07.25 в 13:09
Румен Радев и Жоел Мейер

В София удостоиха френския посланик Жоел Мейер с орден "Мадарски конник"

Президентът Румен Радев удостои с орден "Мадарски конник" първа степен посланика на Франция Жоел Мейер. Отличието му беше връчено на церемония в Гербовата зала в сградата на президентската институция. "Искам специално да благодаря на..

публикувано на 29.07.25 в 11:24

Последните 2,4 км от Коридор №8 в България трябва да са готови след 4 години

Обявени са обществените поръчки за последните 2,4 км на жп линията от Гюешево до Северна Македония и за участъка София – Радомир. Стойността на търговете е над 279 млн. евро, а срокът за приключване - до 2029 г., съобщи Министерството на транспорта...

публикувано на 29.07.25 в 10:32