Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев домакин на вечерята ифтар по случай свещения месец Рамазан

Главният мюфтия Мустафа Хаджи и Румен Радев
Снимка: БТА

Президентът Румен Радев ще бъде домакин на тържествената вечеря ифтар по случай началото на свещения за мюсюлманите месец Рамазан. На нея са поканени представители на мюсюлманската общност, на останалите традиционни вероизповедания, на дипломатическия корпус, дейци от сферата на духовността, културата, образованието и науката. 

"Домакинството на държавния глава на вечерята ифтар е израз на уважение към религиозния празник и към традициите на българските граждани с мюсюлманско вероизповедание", се казва в съобщението на пресцентъра на държавния глава.

"Българският народ е пример за толерантност и добро съжителство, което е в противовес на случващото се в световен мащаб, където се водят войни на религиозна основа", заявява, от своя страна, главният мюфтия Мустафа Хаджи.

Вицепрезидентът Илияна Йотова също ще присъства на тържествената вечеря.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Alexander Rashev delivers ITN’s declaration from the parliamentary podium.

Поискаха отчет за интеграцията на украинските бежанци и контрол

Участващата в управлението партия "Има такъв народ" настоя с декларация в парламента правителството да предприеме действия за реално интегриране на украинските бежанци в страната. Партията настоява полиция да засили своя контрол върху..

публикувано на 01.10.25 в 14:12

Българските кандидат-студенти предпочитат обучението в Нидерландия

През академичната 2025/2026 г. Нидерландия, Австрия, Германия, Италия и Испания са сред най-търсените държави за висше образование от българските кандидат-студенти. Това съобщи Николай Христанов, мениджър "Висше образование" във фирмата-организатор..

публикувано на 01.10.25 в 09:33

В Силистра отбелязват 85 години от връщането на Южна Добруджа в пределите на България

С тържествена церемония на 1 октомври в Силистра ще отбележат 85-ата годишнина от връщането на Южна Добруджа в пределите на България, предаде БТА. Представители на местната и централната власт и граждани ще поднесат цветя пред..

публикувано на 01.10.25 в 06:00