Архиерейска заупокойна света литургия беше отслужена в митрополитската катедрала “Св. великомъченица Неделя” по повод първата годишнина от смъртта на българския патриарх и Софийски митрополит Неофит. Той застана начело на Българската православна църква на 24 февруари 2013 г.
"Познаваме и помним патриарх Неофит като човек на вярата, на пословичната кротост, на смиреното понасяне на изпитанията, трудностите и изкушенията", каза в словото си патриарх Даниил. А в съболезнование на Светия синод и Софийската митрополия се отбелязва, че блаженопочившият патриарх Неофит остава вовеки жив в сърцата и паметта ни със своето искрено човеколюбие, отеческа обич, дълготърпение, монашеско смирение и ангелогласно пение.
След литургията беше извършена панихида за патриарх Неофит.В деня на третия бойкот на големите търговски вериги техният оборот е нараснал с 2,1 млн. лв., показват данните на Националната агенция за приходите. Ден по-рано търговците са отчели печалба от над 25 млн. лв., докато в четвъртък, когато беше обявен..
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов поиска да бъдат свалени имунитетите на още двама народни представители – Божидар Божанов и Кирил Петков от "Продължаваме промяната – Демократична България". Ден по-рано той предприе същите действия и спрямо..
Талантливият млад художник Недислав Пеев, диагностициран с 90% аутизъм, от днес разполага със собствена галерия в Добрич. Благодарение на непрестанната борба на майка му Камелия Тодорова момчето вече фигурира като "художник" в Агенцията по..
Днес от 16:00 часа в Галерията на открито в Градската градина на София се открива документалната изложба "Възкресение на Свободата". Изложбата е посветена..
Талантливият млад художник Недислав Пеев, диагностициран с 90% аутизъм, от днес разполага със собствена галерия в Добрич. Благодарение на..
Днес следобед вторият хеликоптер за оказване на спешна медицинска помощ по въздуха кацна в България, съобщи здравното министерство. Той ще бъде..