Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българско знаме се извисява на 21 метров пилон край Етрополе

Снимка: БТА

На церемония в присъствието на президента Румен Радев българското знаме беше издигнато на 21 метров пилон в местността Звездата край Етрополе близо до паметника-костница "Братската могила".

"Днес всички ние издигаме глас, че в разделно за света време ще застанем отново единни и сплотени и със самочувствие ще се справяме с всички предизвикателства на нашето време. Вярвам, че от височината на своите 21 метра това знаме ще ни дава увереност, ще бди над земята на България, ще кара младите хора да имат вярата, че ще градят своето достойно бъдеще именно тук, в родината", каза в словото си държавният глава.

Кметът на Етрополе Владимир Александров заяви, че да издигнеш българския флаг в града, в който живееш, се оказва трудна задача. "Първото ми официално писмо за издигане на българския флаг към местната власт е било през 2011 г. - цели 14 години, за да се съберем днес заедно и да се чувстваме единни под трикольора на България", добави той.

Свидетели на поставянето на българското знаме станаха и депутати, представители на местната власт и на православната ни църква, граждани.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пловдив е домакин на Международния фестивал за улични изкуства 6Fest

Гигантски марионетки и кукли, огнени спектакли, живи статуи, театромат, музикално и карнавално шествие са част от събитията в програмата на Международния фестивал за улични изкуства 6Fest. Той ще се проведе от 24 до 27 април в Пловдив, с вход..

публикувано на 24.04.25 в 08:15

Представят българо-украинския филм "Краят на реката" на Васил Барков от Бесарабия

Премиера на българо-украинския филм "Краят на реката" на бесарабския българин, режисьора Васил Барков ще се състои днес от 18:30 часа в Дома на киното  (ул. "Екзарх Йосиф" 37, София). Филмът представлява "емоционална и визуално въздействаща творба,..

публикувано на 24.04.25 в 07:10

В четвъртък – топло, с кратки следобедни валежи над Западна България

В четвъртък , 24 април, минималните температури ще бъдат от 7 до 12°, в София – около 9°. В първата половина от деня ще е слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места в западната половина от страната ще..

публикувано на 23.04.25 в 18:15