Токът за бита няма да поскъпне при планираната либерализация на пазара на електроенергия за битовите абонати от 1 юли т.г., увери пред БНР енергийният министър Жечо Станков. Той добави, че сметките няма да се вдигат с помощта на компенсации чрез фонд "Сигурност на електроенергийната система".
Жечо Станков каза още, че трябва да бъдат предоговорени с Европейската комисия поети от страната ни ангажименти в областта на енергетиката като част от Плана за възстановяване и устойчивост. По думите му, те застрашават функционирането на енергийния сектор. Министърът даде пример с ангажимента за намаляване на въглеродните емисии от въглищните централи с 40 процента.
Редица институции – Министерството на труда и социалната политика, Агенцията по заетостта, Изпълнителната агенция за българите в чужбина (ИАБЧ) и МВР, както и народни представители, си поставят ясен ангажимент – да подобрят условията за привличане..
Конференция под надслов Green Transition Forum 5.0, посветена на зелените иновации и устойчивото развитие в Централна и Източна Европа, ще се проведе от днес до 20 юни в София Ивент Център. Форумът има амбицията да събере европейски и световни..
Между 50 000 и 70 000 чужди работници могат да бъдат включени до края на годината на българския пазар на труда , сочат разчетите на Министерството на труда и социалната политика. Това обяви министър Борислав Гуцанов пред ресорната парламентарна..