Тенисистката Изабелла Шиникова завоюва титлата на сингъл в турнира на твърда настилка в Шарм Ел Шейх, Египет, с награден фонд 15 хил. долара. Поставената под номер 1 българка победи на финала китайката Чънтин Чжу с 6:4, 3:6, 6:3.
Това е десетата поредна победа за Изабелла Шиникова, след като преди седмица спечели друг турнир от веригата на Международната федерация по тенис ITF от същия ранг отново в Шарм Ел Шейх.
Българската тенисистка има в актива си общо 26 титли на сингъл от турнирите на ITF.
Вицеевропейската шампионка в многобоя на европейското първенство по художествена гимнастика Стилияна Николова приключи участието си в Талин с три златни медала от финалите на отделните уреди, съобщи БТА. Стилияна Николова стана вицеевропейска..
Стилияна Николова завоюва сребърен медал в многобоя на европейското първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин, съобщи БТА. Тя не успя да защити абсолютната си титла от Будапеща 2024 и отстъпи едно място след Таисия..
Българският национален отбор по футбол завърши 2:2 с Кипър на стадион "Христо Ботев" в Пловдив в предпоследния си контролен мач преди началото на Световните квалификации. България на два пъти повеждаше чрез Александър Колев, но в последните 5 минути не..