Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тервел Замфиров отново триумфира със световна титла в сноуборда

Тервел Замфиров
Снимка: БФСки

Тервел Замфиров спечели световната титла в паралелния слалом на първенството на планетата по сноуборд за младежи и девойки, който се провежда в Закопане. Това е втори златен медал за 20-годишния българин в Полша, след като вчера той стана световен шампион в паралелния гигантски слалом.

Както във вчерашния финал, така и днес Замфиров успя да победи в спора за златото италианеца Томи Рабансер, като този път го изпревари с 1.32 секунди.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ангел Русев

Щангистът Ангел Русев стана европейски шампион за пети пореден път

Ангел Русев по невероятен начин спечели пета поредна европейска титла на Шампионата на Стария континент в Молдова след изключително драматичен развой на надпреварата при 55-килограмовите. 23-годишният българин направи само по един успешен..

публикувано на 14.04.25 в 15:35
Карлос Насар

Карлос Насар е най-добрият тежкоатлет в Европа

Карлос Насар е обявен за "Най-добър тежкоатлет в Европа" през 2024 г. в класацията на Европейската федерация по вдигане на тежести и на европейския клон на Международната асоциация на спортните журналисти. Изминалата година се оказа най-успешната в..

публикувано на 13.04.25 в 11:40
Валентина Георгиева

Валентина Георгиева със злато на прескок на Световната купа в Осиек

Сребърната медалистка от европейското първенство по спортна гимнастика Валентина Георгиева спечели титлата на финала на прескок на Световната купа в хърватския град Осиек. Тя направи отлично състезание в първия си международен старт за годината..

публикувано на 13.04.25 в 10:18