Двамата македонски граждани които нападнаха и пребиха в Охрид македонския българин Християн Пендиков получиха присъди от 8 месеца затвор. Съдът в Охрид отхвърли утежняващото вината обстоятелство, че мотивът за престъплението е на етническа основа.
Българското дружество "Балкански мост" в Битоля заяви, че съдията не се е съобразил със закона и е отсъдил твърде малки присъди на обвиняемите, предаде БГНЕС.
Зам.-министърът на икономиката Дончо Барбалов ще представи на 16 октомври възможностите за задълбочаване на българо-унгарското икономическо сътрудничество по време на бизнес форума "Икономика и индустрия" в Кечкемет. На 15 октомври в унгарския град..
По покана на Българския културен институт "Дом Витгенщайн" във Виена писателят Весо Портарски ще участва в литературния форум "Европейски дни на културата". Организатори на събитието са EUNIC AUSTRIA (Австрийски национален институт за култура в..
Българският културен институт "Дом Витгенщайн" във Виена представя първото издание от поредицата "Ден на архитектурата". Събитието е посветено на взаимните връзки между Австрия и България в архитектурния модернизъм, съобщиха от института във..
Прекъснато беше заседанието на Комисията по планиране в Община Цариборд, на което бяха обсъждани възраженията по Проектоплана за добив на въглища от..
С орден "За храброст" трета степен посмъртно е награден бесарабският българин Георгий Димов от българското село Виноградовка в Украйна...
Всеукраинската обществена организация "Конгрес на българите в Украйна“ създаде youtube канал, посветен на медийната грамотност и борбата с..