Студенти от елитни университети от цял свят са подали документи за кандидатстване за летен стаж в Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет. Сред тях са медалисти от национални и международни олимпиади, представители на водещи университети като Оксфорд, Кеймбридж, Станфорд, Масачузетският технологичен институт, Калифорнийският технологичен институт, ETH - Цюрих, университетът "Карнеги Мелън" в Пенсилвания и др.
Всички те се надпреварват за възможността да прекарат лятото в София и да работят в INSAIT. Летният стаж на Института ще се проведе за трети път. През 2025 г. се отбелязва рекорд - желаещите са от над 150 страни от пет континента. От подадените над 4000 кандидатури ще бъдат селектирани не повече от 20 студенти.В "България днес" на 6 март разговаряме с Алфред Фосколо, лице на българската съпротива срещу тоталитарния режим, която извежда на международна сцена, автор на автобиографията "Направих каквото можах… Curriculum vitae". Срещаме се с Марко Гандини,..
В петък сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни видимостта ще бъде намалена. Минималните температури ще бъдат от 1 до 4° . В София ще е около 1°. През деня ще е слънчево и топло с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до..
Синдикатът на административните служители "Подкрепа" изпрати протестна декларация до председателите на парламентарните групи в Народното събрание, съобщи БТА. Профсъюзът настоява за спешно увеличение на заплатите в публичния сектор, считано от 1 януари..
В "България днес" на 6 март разговаряме с Алфред Фосколо, лице на българската съпротива срещу тоталитарния режим, която извежда на международна сцена,..
В брой 41 на предаването слушайте: За мисията да въведеш чужденци в тайните на българския език – интервю на Десислава Шапкарова с д-р Мая..
Правителството одобри проект на Протокол за изменение на Споразумението за прилагане на Договора между България и Русия за социална сигурност...