Европа трябва да продължи да планира по колективен и координиран начин следващите си стъпки при осигуряването на справедлив и траен мир в Украйна. Заедно с нашите европейски и трансатлантически партньори, България е готова да участва в решението за мир и сигурност. Това заяви премиерът Росен Желязков по време на видеоконферентна среща на държавни и правителствени ръководители и на председателите на Еврокомисията, на Европейския съвет и на НАТО, съобщи правителствената пресслужба.
Желязков е подчертал в изказването си, че България приветства резултатите от преговорите между САЩ и Украйна, проведени в Джеда, включително предложеното споразумение за прекратяване на огъня и подновеното от САЩ споделяне на разузнавателна информация и помощ за сигурността на Украйна.През нощта ще бъде ясно и почти тихо. В сутрешните часове във вторник на отделни места в низините и над източните райони ще има временни увеличения на облачността и намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между 8° и 13° , в София - около..
България чества 117 години от обявяването на своята Независимост. Център на тържествата е старата българска столица Велико Търново, но тържества се проведоха из цялата страна. С тържествена церемония и възстановка на събитията от 1908 г. Пловдив..
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова участва в тържественото честване на 117-ата годишнина от обявяването на Независимостта на България във Велико Търново. "Само единни и обединени около национални приоритети можем да градим държавата си..
През нощта ще бъде ясно и почти тихо. В сутрешните часове във вторник на отделни места в низините и над източните райони ще има временни увеличения на..
България чества 117 години от обявяването на своята Независимост. Център на тържествата е старата българска столица Велико Търново, но тържества се..
България чества днес 117 години от провъзгласяването на българската независимост. На 22 септември 1908 година в църквата "Св. 40 мъченици" в Търново княз..