Самолет "Спартан" на българските Военновъздушни сили отпътува за Северна Македония по разпореждане на премиера Росен Желязков, съобщи првителствената пресслужба. С него от Скопие ще бъдат превозени към наши болници петима тежко пострадали в пожара в увеселително заведение в град Кочани.
В самолета пътуват лекари-реаниматори и специалисти по изгаряния. Пострадалите ще бъдат настанени в специализираните отделения за изгаряния в болници в София и Варна.
Междувременно клиничната база в лечебните заведения в София, Варна и Благоевград беше спешно приведена в готовност за евентуален прием на ранени в пожара. Стана ясно и че болниците ни са готови да приемат още пострадали след координация с властите на Северна Македония.
Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране на немски език в Европа , съобщиха от българското посолство в Германия с публикация във фейсбук..
В "България днес" на 26 септември 2025 г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи държавният бюджет? 19:54 "По съседски" – събития от Балканите 25:40 В Европейския ден на..
В събота минималните температури ще са от 8° до 13°, в София – 10°. През деня ще преобладава облачно време. На места в югозападните райони ще превали. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 16° до 21°, в..
Старата българска столица Велико Търново е домакин на първия по рода си Национален био фест 2025 от 26 до 28 септември. Мащабното изложение на..
Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране..
В "България днес" на 26 септември 2025 г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи..