Трийсет и три родни винопроизводители представят страната ни на Международното изложение за вино и спиртни напитки "Провайн 2025" в Дюселдорф, Германия.
При откриването на българския щанд зам.-министърът на земеделието и храните Стефан Бурджев заяви: "Участието на най-голямото международно изложение "Провайн" е възможност не само за популяризиране на българското винопроизводство, но и за засилване на неговото присъствие на международния пазар на вино." Той добави, за това свидетелства големият интерес от страна на винопроизводителите, които през настоящата година са със седем повече в сравнение с 2024 г.
В рамките на изложението (16 до 18 март) българските винопроизводители ще представят богат асортимент от висококачествени вина от цялата страна. Посетителите ще могат да опитат характерни за България сортове – Мавруд, Гъмза, Димят, Мискет, Рубин, Мелник и др.
Изложението "Провайн" е най-големият международен форум за вино и спиртни напитки в света и е изцяло бизнес ориентирано. На събитието представят своите продукти производители от най-големите винарски райони в света като Италия, Франция, Германия, Испания, Австрия, Португалия. Очаква се над 50 хил. професионалисти от цял свят да посетят изложението.

Над 80% от българите ще започнат да използват изкуствения интелект в следващите три години, при това от всички възрастови групи в обществото ни. В момента вече почти няма български ученик, който да не прибягва до Chat GPT когато подготвя домашната..
Над 30 български работодатели от различни икономически сектори ще участват в кариерния форум "Избери България" на 1 ноември във Франкфурт, Германия, съобщава Министерството на труда и социалната политика. Компаниите ще представят над 100 свободни..
Първата годишнина от падането на навеса на железопътната гара в Нови Сад ще бъде отбелязана в града, където се случи трагедията. Възпоменателни събирания ще има и в други градове, включително в Цариброд, Пирот и Бабушница, съобщи двуезичният..
Над 80% от българите ще започнат да използват изкуствения интелект в следващите три години, при това от всички възрастови групи в обществото ни. В..