Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След минусовите сутрешни температури в сряда ще е слънчево и ще се затопля

Снимка: БТА

В сряда минималните температури ще бъдат минус 6° и минус 1°. В София ще е около минус 3°. През деня ще е предимно слънчево. По-значителни временни увеличения на облачността ще има над източните райони. Ще духа до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще са между 5 и 10°, в столицата - около 7°.

В планините ще е предимно слънчево, преди обяд по билата - мъгливо. Ще духа умерен, временно силен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около минус 2°, на 2000 м - около минус 6°.

По Черноморието ще има променлива облачност. Максималните температури на въздуха и водата ще бъдат еднакви между 8-9°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

В четвъртък ще е слънчево, вятърът ще отслабне, дневните температури ще се повишават, максималните ще са между 9 и 14°.

На Балканите ще е предимно слънчево с временни увеличения на облачността над източните и южните райони. Много ветровито остава в Егейско море и над проливите.

В Атина ще е 13°, в Букурещ и в Белград ще е 11°, в Истанбул ще е 10°.

В Европа над централната част на континента ще има много слънчеви часове. Над Пиренеите и Западна Европа ще е по-често със значителна облачност. Превалявания от дъжд ще има в Португалия, Северна Испания и Южна Франция. Облачно ще е и над Северна и Източна Европа, със снеговалежи в Северна Швеция и на места във Финландия. В най-северните райони остава и много ветровито.

В Рим ще е 15°, в Мадрид 18°. В Париж ще е до 18°, в Лондон - 16°. В Берлин се очакват 13°. За Москва прогнозата е за 4°.

В Торонто ще е с променлива облачност и до 15°. В Ню Йорк ще е слънчево с температури до 16°. В Чикаго ще е дъждовно и до 18°. В Лос Анджелис ще е слънчево с 24°.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 23 юли 2025 г.

В "България днес" на 23 юли слушайте: 05:31-   "Учим, играейки. Играем, учейки!“ – започна годишната среща на АБУЧ – репортаж от Велико Търново на Красимир Мартинов 28:08-  Гост в студиото – Анна-Мария Бунева от Чикаго:   -за пътя от..

публикувано на 23.07.25 в 19:00

Оранжев код за горещини има за цялата страна, в планините може и да превали

В четвъртък минималните температури ще са от 19 до 23°. В София ще е 21°. Преди обед значителна облачност ще има над източните райони с превалявания над Североизточна България. В останалата част от страната ще е слънчево. Следобед над планините ще..

публикувано на 23.07.25 в 18:30

Поскъпва месечната издръжка на работещите, обяви КНСБ

Нужният чист месечен доход за издръжка на семейство от двама възрастни и дете до 14 г. е 2748 лв. (1331 евро) към края на второто тримесечие на 2025 г. От 1526 лв. (739 евро) месечен доход се нуждае един работещ, живеещ сам. Това сочат данните на..

публикувано на 23.07.25 в 13:23