Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Акад. Пламен Карталов е първият българин в ръководството на Opera Europa

Снимка: БТА

Директорът на Софийската опера и балет акад. Пламен Карталов е избран в ръководството на Opera Europa. Това е първият българин на такъв пост, предаде БТА.

Opera Europa е организация, която работи с професионални оперни компании и оперни фестивали в цяла Европа. В момента има над 240 членове от 46 страни.

Бордът на директорите на Opera Europa се оглавява от Мартин Глейзър, директор на Национален театър в Бърно. Негови заместници са Сърдж Дорни (Германия) и Ива Храсте-Сочо (Хърватия).

Освен акад. Карталов, има още 12 членове на борда – от Нидерландия, Полша, Естония, Италия, Италия, Ирландия, Германия, Австрия, Норвегия, Испания, Белгия.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 43

В брой 43 на предаването слушайте : Как наследниците на първите наши емигранти в Аржентина съхраняват интереса към страната ни – разговор авторката на филма "И стигнаха до края на света" Поля Станчева и ръководителят на Изпълнителната..

публикувано на 20.03.25 в 12:00

Радиоклуб в Индия провежда викторина за Васил Левски и БНР

България, далечна като мираж, се оказва любима за човек, който никога не е стъпвал в страната ни. От близо 50 години г-н Джаянта Чакрабарти следи всичко, което се случва в нашата страна и вероятно знае повече за историята и географията ѝ, отколкото..

публикувано на 20.03.25 в 11:45

Дружество “Родолюбец” организира представянето на спектакъла “Преселници” в София

Театралното представление-мюзикъл "Преселници" по едноименния роман на Константин Петканов ще бъде представено в София на 21 март на сцената на кино-театър "Влайкова". Спектакълът се организира с подкрепата на Културно-просветното дружество за връзки..

обновено на 20.03.25 в 10:40