Весела Лечева е новият председател на Българския олимпийски комитет. На общото събрание на организацията Лечева, която е председател на Българския стрелкови съюз, надделя над дългогодишния ръководител на олимпийското движение у нас Стефка Костадинова. Така БОК ще има нов председател за пръв път от ноември 2005 г., когато Стефка Костадинова замени Иван Славков.
Двете бивши спортистки са едни от най-титулуваните българки в историята на спорта у нас. Костадинова държа близо 37 години феноменалния световен рекорд от 209 см в скока на височина, а Лечева е избрана за стрелец номер 1 на ХХ век в анкетата на Световната федерация по спортна стрелба.Никола Цолов е номер едно в състезанието от Формула 3 в Монако. Той измина 27-те обиколки за 42:16.874 минути и записа рекордна пета победа в св оя клас. Цолов тръгна на старта от първа позиция, която спечели в петъчната квалификация. В нито един..
Стилияна Николова спечели златен медал на топка, а Дара Стоянова се окичи със сребърен на обръч на Европейската купа по художествена гимнастика, която се провежда в Бургас. При първото си излизане на килима и двете ни гимнастички допуснаха грешки..
Бургаските брейкъри от спортен брейк клуб Black Style Squad за девети път станаха балкански шампиони при децата до 18 г. на отборните битки Battle of the year Balkans, където се бореха с 9 отбора от Балканите и по този начин поставят рекорд за..
Женският национален отбор на България записа първата си победа в Лигата на нациите. Българките се наложиха над Доминиканската република с 3:1 (25:21,..