Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Tервел Замфиров стана световен шампион в сноуборда и при мъжете

Снимка: БТА

Българският сноубордист Tервел Замфиров се поздрави с още един грандиозен успех, макар и драматично постигнат. Той стана световен шампион в паралелния слалом при мъжете. 20-годишният българин триумфира след победа във финала с 0.40 секунди преднина пред австриеца Арвид Аунер на шампионата в Енгадин, Швейцария, предаде БГНЕС.

Във всеки един от кръговете преднината на сънародника ни беше минимална, а най-трудно изглеждаше на осминафиналите. Тогава той победи германеца Оле-Микел Прантл с преднина от само 0.09 секунди. Българинът изоставаше с близо половин секунда спрямо Прантл на първа контрола, но успя да навакса в долната част на трасето.
По-рано този месец Тервел Замфиров стана трикратен световен шампион при младежите, като взе титлите в паралелния слалом, в паралелния гигантски слалом и в отборното състезание. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Валентина Георгиева с бронзов медал на греда на Световната купа в Кайро

Валентина Георгиева спечели бронзов медал на финала на греда на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро. Шампионка стана Кайла Немур от Алжир, а севернокорейката Кьон Бьол Джо завоюва сребърното отличие. За Валентина Георгиева, която..

публикувано на 28.04.25 в 17:05
Григор Димитров

Победа за Григор Димитров на Мастърса в Мадрид

Григор Димитров започна с победа участието си в тенис турнира от сериите "Мастърс 1000" в Мадрид. Във втория кръг той надделя над Николас Хари от Чили с 6:3, 6:4. " Много съм щастлив, че победих в два сета. Опитах се да бъда максимално креативен на..

публикувано на 27.04.25 в 08:52
Ивет Горанова

Ивет Горанова спечели най-престижния турнир в каратето

Ивет Горанова спечели титлата в категория до 55 кг "кумите" на турнира Карате 1 Premier League в Кайро. Това е първи златен медал за България от най-елитното състезание в този спорт. Олимпийската шампионка от Токио 2020 изигра пет мача и записа..

публикувано на 21.04.25 в 09:03