Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С 20% нарастват цените на имотите по морето

Nessebar
Снимка: БTA

Цената на имотите по Черноморието нараства с 20%, съобщи Нова тв, цитирайки някои от големите агенции за недвижими имоти в Бургаския район. Най-много клиенти има от България – те търсят да закупят големи апартаменти с цел инвестиция, които да използват като ваканционни.

Според брокери все по-трудно се намират имоти в по-малките курорти, които да отговарят на изискванията на клиентите. Българите предпочитат ново строителство и без такса поддръжка, докато чужденците искат лукс в затворени комплекси. Най-скъпи са добре обзаведените имоти с гледка към морето.

"Има сделки за тристайни за над 100 хил. евро, студиата са с цени около 50 хил. евро, а двустайните – 70-80 хил. евро. Това са средни цени за Несебър, Равда, "Слънчев бряг" и Свети Влас", каза Елена Тончева, мениджър на агенция за недвижими имоти.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Авторитетна турска медия представя остров Св. Анастасия и комплекса "Акве калиде"

Бургас като достъпна и атрактивна дестинация за туристи от Турция – това е следващата стъпка за привличане на гости от южната ни съседка в морския град и региона, съобщиха от общинската администрация. България е единствената чуждестранна дестинация,..

публикувано на 19.07.25 в 08:00

Народни носии и обичаи от цяла България представят този уикенд в Рибарица

Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и..

публикувано на 19.07.25 в 07:00

Над 120 участници във възстановка на битката на Бузлуджа

За 11-и пореден път днес в подножието на връх Бузлуджа ще бъде пресъздадена последната битка на легендарния български войвода Хаджи Димитър и неговата чета с османските войски през 1868 г. Това съобщи пред БНР "Стара Загора" Николай..

публикувано на 19.07.25 в 06:00