Стотици хора изпратиха в последния му път Марин Маринов – загиналият в Газа служител на ООН. На поклонението в храма "Св. Николай Чудотворец" в Ямбол присъстваха негови близки, приятели и колеги от световната организация, както и представители на Палестинската асоциация в България.
Все още не са изяснени обстоятелствата, при които на 19 март в Дейр ал Балах в централната част на Газа заради разрушаването на сграда на ООН загина българинът, а още петима участници в хуманитарната мисия бяха тежко ранени.
"Държавата нищо не направи. Едните не са виновни, другите не са виновни, и накрая няма виновен. Трябва нашите управници да се заемат и да потърсят истината. Питат ли тази майка как ще преживее това", заяви Фийка Светличкова, една от присъстващите на поклонението.
Според близките на 51 годишния служител на ООН позицията на България не е адекватна. Те настояват страната ни да направи собствено разследване на трагедията.В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен календар – празнуваме големия християнски празник Успение на Пресвета Богородица 20:50 –..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г., събота, в с. Асеново, община Никопол. Фестивалът се организира от Народно читалище "Петър Парчевич..
Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи най-новия си музикален проект, съобщиха от екипа на дизайнерката. Носителката на три награди..
В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..
Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи..