Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Частично бедствено положение на плажа във Варна заради замърсяване с мазут

Снимка: БТА

Частично бедствено положение на територията на община Варна е в сила до 6 април заради разлив на мазут в Черно море, който достигна до бреговата ивица и плажа на Втора и Трета буна. Източникът на замърсяването остава неизвестен.

Първите проби от мястото са показали наличие на нефтопродукти. Досега от плажната ивица са събрани 140 чувала с нефтопродукти. До края на деня почистването ще бъде завършено.

От "Морска администрация" съобщиха, че досега сред проверени шест кораба, които са били на рейд по време на замърсяването, не са открити нарушители. Предстоят проверки на още три кораба.

Според директора на РИОСВ Ерджан Себайтин е заснето от сателит още едно петно в морето, в друг район, което ще бъде обследвано, предаде от Варна кореспондентката на БНР Даниела Стойнова.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Злато, сребро и два бронза за България от Балканската олимпиада по информатика

Българските гимназисти спечелиха 4 медала от 32-ата Балканска олимпиада по информатика, проведена в Удине, Италия. В конкуренцията на близо 50 ученици от 12 държави родните информатици се окичиха с един златен медал, едно сребърно и две бронзови..

публикувано на 01.10.25 в 14:47
Alexander Rashev delivers ITN’s declaration from the parliamentary podium.

Поискаха отчет за интеграцията на украинските бежанци и контрол

Участващата в управлението партия "Има такъв народ" настоя с декларация в парламента правителството да предприеме действия за реално интегриране на украинските бежанци в страната. Партията настоява полиция да засили своя контрол върху..

публикувано на 01.10.25 в 14:12

Българските кандидат-студенти предпочитат обучението в Нидерландия

През академичната 2025/2026 г. Нидерландия, Австрия, Германия, Италия и Испания са сред най-търсените държави за висше образование от българските кандидат-студенти. Това съобщи Николай Христанов, мениджър "Висше образование" във фирмата-организатор..

публикувано на 01.10.25 в 09:33