Тринайсет хил. сигнала за лоши пътища са подадени през м.г. от МВР, а през първите два месеца на новата година – над 2 хиляди, съобщи пред Нова тв гл. комисар Мария Ботева. Само между 3 и 5 април са проверени над 22 хил. леки автомобила, както и множество водачи на товарни автомобили, влекачи, мотоциклети и автобуси и са издадени над 10 300 фиша, както и са съставени над 1800 акта за нарушения.
Шофьорът на тира, причинил смъртта на 12-годишната Сияна край Плевен, има около 20 нарушения на пътя – основно за сигнализация на автомобила и скоростните режими, каза още главният комисар.
"Тези, които често минават оттам (пътя Телиш – Радомирци – бел.ред.) знаят опасностите и въпреки това са неподготвени, когато попаднат в тази крива когато завали дъжд, падне слана", поясни Мария Ботева. През последната една година от “Пътна полиция” са подали два сигнала за проблеми в тази зона.
Днес в Плевен започва подписка с искането за оставки на Агенция "Пътна инфраструктура", която е задължена да осигурява сигурни, безопасни и добре поддържани пътища. "Текущото състояние на пътищата в България показва сериозно институционално бездействие и нехайство", изтъкват организаторите.Село Делчево възстановява традицията за отбелязване на Еньовден с двудневна програма на 21 и 22 юни, съобщиха от Община Гоце Делчев. Събитията ще започнат на 21 юни от 17:00 часа с шествие от площада към местността "Вълчова тумба", където ще бъде..
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за 2024 г., показват данните на Европейската агенция за околна среда, публикувани от Европейската комисия, предаде кореспондентката на БНР в Брюксел Ангелина Пискова. Според..
В „България днес“ на 13 юни слушайте: 06:49 Български букви радват сънародниците ни в Братислава –инсталацията "Скритите..
И тази година на 21 юни светът ще има повод да се обедини и смири. Можем да го открием в Международния ден на йога – древната практика-учение, която..
На 21 и 22 юни Експо център "Флора" в Морската градина в Бургас ще се превърне в кулинарна арена, където най-добрите майстори на паеля от цяла..
В най-дългия уикенд на годината – 20 и 22 юни, в София ще се проведе фестивалът "Лято в КвАРТал". Цялата софийска улица "Триадица", в непосредствена..