Президентът Румен Радев ще участва днес в тържественото откриване на Седмицата на гората, което ще се проведе пред храм "Св. Александър Невски" в София, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Мотото на тазгодишните чествания е "Век от вечността в създаване, опазване и грижа!".
През настоящата година се навършва един век от първото честване на събитието. От 1925 г. колегията на лесовъдите отбелязва своя професионален празник с празненства през първата седмица на април.
Събитията, посветени на Седмицата на гората, започнаха в цялата страна още през март. Залесителни кампании, обновяване на паметници, опазване на значими исторически места и отдаване на почит към личностите, допринесли за развитието на горското дело, са някои от инициативите.
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов организира днес в Народното събрание кръгла маса на тема "Демография – тенденции, проблеми и решения". Ще бъдат предоставени данни за актуалните тенденции за страната, както и проучване на..
В "България днес" на 29 Април слушайте: 02:03 - Актуална информация от България и света 08:01 - Прогноза за времето у нас и по света 13:44 – Село Левочево като хъб за..
В сряда утрото ще е студено и на места в равнините и котловините отново ще се образува слана. Минималните температури ще бъдат от 1 до 4°. В София ще е около 2°. През деня над страната ще е слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток...
Артисти от Хърватия и Португалия заедно с екип от преподаватели и студенти от Нов български университет ще преобразят педиатричното отделение в УМБАЛ..
Жителите и гостите на Велико Търново са поканени днес на "Нощ на мюзикълите", по време на която ще прозвучат откъси от световноизвестни продукции..
Населението на България е 6 437 360 души към 31 декември 2024 г. Спрямо 2023 г. населението намалява с 8121 души или с 0,13%. Всички 28 области имат..