Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Седмицата започва със сняг и минусови температури

Снимка: БГНЕС

В понеделник на много места ще продължи да вали сняг или дъжд и сняг, но от запад валежите ще започнат да отслабват и спират, а облачността да се разкъсва и намалява. До вечерта облачността ще намалее над по-голямата част от страната. Минималата температура ще бъде минус 3°, в София – около минус 1°, а максималната – между 3° и 8°, в София – около 5°.

В планините денят ще започне с облачно време с валежи от сняг, но през деня почти навсякъде снеговалежите ще спрат. Най-интензивни и значителни по количество ще бъдат валежите в Родопите, Странджа и Сакар. Ще духа умерен и силен северен вятър. Температурите ще се понижат и максималната на височина 1200 м ще бъде около минус 2°, на 2000 метра – около минус 9°.

По Черноморието почти през целия ден ще бъде облачно с валежи от дъжд и сняг. Спиране на валежите и разкъсване и намаление на облачността ще настъпи вечерта. Ще духа умерен до силен северен вятър. Максималните температури ще бъдат 5°-6°, а на морската вода – 9°-10°. Вълнението на морето ще се усили до 3-4 бала, на юг от Бургас – до 5 бала.

Студен въздух ще обхване целия Балкански полуостров. Сняг ще вали в източната част, а дъжд и сняг – в Гърция.

В Атина ще бъде 15 градуса, в Истанбул – 9, в Букурещ – 8, в Белград – 7.

В страните от Западна Европа ще бъде предимно слънчево, докато в централните, източните и северните райони – облачно. Сняг ще вали на много места в европейската територия на Русия. В Централното Средиземноморие и на отделни места в Италия ще има превалявания от дъжд.

В Мадрид ще бъде 21 градуса, в Париж – 18, в Рим – 16, в Мюнхен – 11, в Стокхолм – 10, във Виена – 7, в Санкт Петербург – 4, в Киев – 2, в Москва – 1.

В Кейптаун ще бъде 25 градуса, в Мелбърн – 19, в Ню Йорк – 9, в Чикаго – 5.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Балкана

От запад на изток валежите ще спират

В събота , 4 октомври,   минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..

публикувано на 03.10.25 в 19:05

България днес - 3 октомври 2025 г.

В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от Балканите през седмицата 22:57 – Как да „спасим“ България от безводието 32:36 –..

публикувано на 03.10.25 в 19:00

Има жертви на наводненията в "Елените" (обновена)

Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди  министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..

обновено на 03.10.25 в 18:17