Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 65 премиерни модела мотоциклети на Moto Expo 2025 в София

Снимка: Moto Expo

Малко след откриването на мотосезона в София в края на март, столицата ни става домакин на най-голямото мото изложение у нас.

То се провежда от днес до 14 април в Арена 8888 София. Публикта ще види между 700 и 800 машини, от които над 65 премиерни модели мотоциклети. За първи път на Moto Expo 2025 през уикенда се организира и тест райд. Мотолюбителите ще могат да изпробват модели на водещи марки. Тест райдът ще се извършва организирано, като нова група ще тръгва на всеки половин час от 10:30 до 18:30 часа.


Пазарът на нови мотоциклети у нас в последните няколко години е в подем. Над 3000 нови машини са продадени през 2024 г. в България, което e близо 5 пъти повече от продажбите преди 10 години, посочват организаторите на изложението - Асоциацията на автомобилните производители и техните оторизирани представители в България.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За първи път в България се провежда международен конгрес на дантелиерите

В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от събития е богата – гостите на двете подбалкански градчета, Карлово и Калофер, са свидетели на..

публикувано на 16.08.25 в 10:25

OPEN BUZLUDZHA събира хиляди под "чинията" на най-разпознаваемия монумент в България

Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..

публикувано на 16.08.25 в 09:05

На Петрова нива отбелязват 122 години от Илинденско-Преображенското въстание

В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..

публикувано на 16.08.25 в 07:10