Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Стара Загора празнуват Великден с песни и танци на мегдана

Пъстър великденски празник под надслов “Да запеем, заиграем на Великден, на мегдана” ще се състои днес на открито в Стара Загора.

За доброто настроение ще се погрижат множество фолклорни състави и певци от областта. Всички любители на народните танци пък са поканени да извият кръшно хоро на мегдана в квартал “Железник”.

Събитието е организирано от Община Стара Загора и Народно читалище “Железник – 1988”. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 22 април 2025 г.

В "България днес" на 22 април слушайте: 02:33 - Актуална информация от България и света  10:25 - Прогноза за времето у нас и по света 17:08  - Пред Радио България говори отец Паоло Кортези, енорийски свещеник в Белене 27:35  - Българската..

публикувано на 22.04.25 в 19:00
Босилеград

Българските телекоми прекратиха връзката със Западните покрайнини

Българските доставчици прекратили интернет услугите си и GSM покритието за Босилеград и района, заявиха българите в Западните покрайнини при посещението там на председателя на парламента Наталия Киселова. Етническите българи там могат да се ползват..

публикувано на 22.04.25 в 13:35
Папа Франциск в България в 2019 г.

Католиците в България помнят с обич срещите си с Франциск – папата на мира и милосърдието

Пастир на душата, свещеник на всички с открити сърца, съвременен пророк – някои от определенията, с които папа Франциск остава в душите на хората без значение от принадлежност, изповедание, вяра. През 2019 г. той посети България, избирайки визитата му..

публикувано на 22.04.25 в 13:10