Солидарни граждани ще подкрепят тази вечер ромските семейства от столичния квартал "Захарна фабрика", които останаха без дом, след като на 15 април т.г. къщите им бяха съборени. В 19,00 ч. те ще се съберат на мястото на срутените домове и ще преспят там, за да окажат съпричастност към над 200-те потърпевши.
В писмо до медиите активистите заявяват, че хората за загубили домовете си заради произвола на кмета на район "Илинден". Емил Бранчевски нареди бутането на незаконните постройки въпреки решението на Европейския съд за правата на човека, забраняващо това да се случи преди на жителите да бъде осигурен друг подслон.
Въпреки че от общината обявиха временно настаняване на хората в кризисни центрове, част от тях останаха на шатри при развалините. Бездомните и подкрепящите ги граждани се притесняват от заканата, че утре ще бъдат изгонени от частна охранителна фирма.Със заповед на кмета Димитър Николов Община Бургас въведе частично бедствено положение до 6 октомври. Кметът заяви, че при необходимост ще бъде извършена евакуация в най-засегнатите от интензивните валежи райони. Мярката се налага заради..
В "България днес" на 2 октомври слушайте: 07:20 Актуално за и от българите по света 16:16 Войната погубва нематериалното културно наследство, идентичността и корените на българите в Украйна – Тетяна Станева за шестото издание..
През следващото денонощие съществена промяна на времето няма да настъпи. Времето ще бъде облачно, на много места със значителни валежи от дъжд, в планинските райони над 600-800 м надморска височина – от сняг. В края на деня валежите в югозападните..
"Подобаващо за това, което момчетата направиха, за заряда, с който ни дариха, за това, че ни припомниха, че трябва да се радваме на нашите общи..
В четвъртък , 2 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 5°. През деня синоптичната обстановка ще е усложнена. Ще бъде облачно,..
Наказателната колегия на Върховния касационен съд (ВКС) прие, че правомощията на и. ф. главен прокурор се прекратяват по силата на закона ex lege след..