Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българският ансамбъл жени завоюва титлата на европейската купа в Баку

Снимка: БТА

Българският ансамбъл за жени в състав София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева спечели титлата в "Крос битките" на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку. Сребърният медал стана притежание на Италия, а бронзовият – на домакините от Азербайджан.

В първата фаза нашите гимнастички отстраниха Украйна на съчетанието с пет ленти, а в битката за златото в т.нар. трибой с композицията си с три топки и два обръча доминираха над всички. 

Това е трети златен медал за България след шампионските титли на ансамбъла за девойки и отборната титла при девойки индивидуално. Гимнастичките ни имат и две бронзови отличия – на Дара Малинова на бухалки при жените и на ансамбъла за жени на пет ленти.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Борислав Радулов

Кикбоксьорът Борислав Радулов се класира трети на Световното в Китай

Българският кикбоксьор Борислав Радулов спечели бронз на Световните спортни игри в Чънд у (Китай), съобщи БГНЕС. Това е първият медал за страната ни на Световните спортни игри. Другите двама българи в надпреварата – Александра Георгиева и..

публикувано на 14.08.25 в 12:38

България (U21) отстрани САЩ и е на 1/4-финал на Мондиал 2025

Волейболистките от националния отбор на България за девойки до 21 години изиграха най-добрият си двубой на Световното първенство в Сурабая (Индонезия). Момичетата под ръководството на треньора Драган Нешич от Сърбия сразиха САЩ с 3:0 (25:23, 25:16,..

публикувано на 13.08.25 в 15:40

"Ференцварош" изхвърли българския футболен първенец от Шампионска лига

"Лудогорец" загуби от "Ференцварош" с 0:3 като гост в мача-реванш от третия предварителен кръг на Шампионска лига. Разградчани отпаднаха от най-комерсиалния футболен турнир с общ резултат 0:3 и ще играят в плейофа за влизане в групите на Лига Европа..

публикувано на 13.08.25 в 10:05