Осигурени са средства за европейските програми "Грижа за дома" и "Топъл обяд", чийто срок изтече в края на м.г., съобщи пред БНР социалният министър Борислав Гуцанов.
"Успяхме да направим така, че да няма нито една уязвима група в обществото, която да пострада, и то без да вдигаме никакви данъци", заяви министърът. Около 20 хил. души на ръба на оцеляването разчитат на програмата "Топъл Обяд".
Програмата за получаване на храни и основни продукти също ще бъде финансирана отново след забавяне от повече от една година, увери Борислав Гуцанов. По думите му, след около два месеца ще започне раздаването на основни продукти.
"Нашето министерство е на път да не загуби нито един лев по Националния план по възстановяване и устойчивост, което е близо един 1,3 млрд. лв.", каза още социалният министър. Националната ни цел трябва да бъде справяне с демографската катастрофа, добави той.
В „България днес“ на 27 юни слушайте: 05:10 - Актуална информация от и за българските общности в чужбина..
Публична среща-дискусия на тема Greece's culture is far more than the Acropolis ще се проведе на 2 юли 2025 г. Началото е от 10,00 ч. в зала "Иван Гешов" в централната сграда на БАН (ул. "15 ноември" № 1, 1000 София). Специален гост и лектор ще бъде Н...
По време на първата национална конференция, посветена на поклонническия туризъм в България, с участието на министъра на туризма Мирослав Боршош и Западно- и Средноевропейския митрополит Антоний, представители на духовенството и туристическия сектор беше..
България е държавата с най-ниски цени на основните горива – бензин и дизел, в Европейския съюз, сочи статистиката. С очакваното приемане на единната..
Комисията за защита на конкуренцията е започнала секторен анализ на пазара на храните. След извършените проверки на НАП, КЗП и КЗК в над 300 обекта..