Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България приветства новоизбрания папа Лъв XIV

Папа Лъв XIV
Снимка: АП/БТА

"Поздравления за новия папа Лъв XIV! Нека работи с мъдрост и всеотдайност за по-мирен свят и диалог между всички", написа премиерът Росен Желязков в "Х" по повод избирането на новия глава на Ватикана и римокатолическата общност в света. 

"Поздравявам католиците в страната и по света по повод избора на Негово Светейшество папа Лъв XIV", написа във Фейсбук министърът на външните работи Георг Георгиев. Той пожела на новия папа мъдрост, мир и духовна сила в служението.

Председателят на парламента Наталия Киселова също поздрави новоизбрания предстоятел на Римокатолическата църква. Киселова изразява своята увереност, че в дейността му като духовен пастир на най-голямата християнска общност в света винаги ще среща искрената приятелска подкрепа от българския народ.

В своята първа реч от Ватикана 267-ият папа призова за мир, за градене на мостове и изрази увереност, че злото не може да надделее.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ще е топло и ветровито с възможни валежи на югоизток

В събота  минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..

публикувано на 21.11.25 в 18:30

Себан-Бекаш: Толерантността е част от идентичността на българското общество

Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви президентът Румен Радев на среща в София с Ан-Софи Себан-Бекаш, вицепрезидент за Европа на Американския..

публикувано на 21.11.25 в 18:00

Григор Димитров отново с номинация за престижна награда за спортсменство

Григор Димитров е номиниран за наградата "Стефан Едберг" за спортсменство през сезона в най-високото ниво на мъжкия тенис - АТР. Към победителите от последните три години в наградата "Стефан Едберг" за спортсменство – Григор Димитров (2024), Карлос..

публикувано на 21.11.25 в 17:43