Навършиха се 80 години от края на Втората световна война и победата над нацизма. Паметният ден беше отбелязан с поднасяне на венци и цветя пред Паметника на незнайния воин с участието на председателя на парламента Наталия Киселова, президента Румен Радев, вицепрезидента Илияна Йотова и Негово Светейшество патриарх Даниил.
След церемонията в памет на загиналите воини в борбата с нацизма се състоя и шествие на "Безсмъртен полк". С портрети на участниците от Първа българска армия, която осигурява крайния южен фланг и тила на Трети украински фронт, хората се отправиха към вече демонтирания паметник на Съветската армия.
Накрая участниците в шествието се поклониха пред Паметника костница на съветския воин в столичния квартал "Лозенец", където преди това беше извършен молебен в памет на загиналите.
Институт за българската диаспора и културното наследство зад граница се разкрива към Университета по библиотекознание и информационни технологии. Правителството откри звеното по искане на ректора на висшето училище след решение на Академичния..
Със 128 гласа "за", 56 "против" и 6 "въздържал се" Народното събрание избра председателя на Комисията за защита на потребителите Мария Филипова за заместник-омбудсман на Република България. Филипова получи подкрепата на депутатите от..
Правителството одобри измененията и допълненията на Закона за отбраната и въоръжените сили. Те предвиждат въвеждане на обучение по военно дело и отбрана в професионалните колежи, приравнено за колежаните към подофицерски компетентности. Обучението..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт..
Институт за българската диаспора и културното наследство зад граница се разкрива към Университета по библиотекознание и информационни технологии...
В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и..