Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев се надява депутатите да изпълнят ангажиментите си и към демокрацията

Румен Радев
Снимка: БГНЕС

"Надявам се нашите народни представители да изпълняват своите ангажименти не само към еврозоната, но и към демокрацията. Учудващо е хората, които се пишат за най-големи демократи, да се обявят срещу демокрацията." Така президентът Румен Радев коментира в Пирдоп идеята на "Демократична България" да бъде гласувана декларация в Народното събрание, в която се заявява, че ще приемем еврото през 2026 г.

Държавният глава обяви намерението си да поиска национален референдум с въпрос: "Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута евро през 2026 г.?", на което се противопоставят повечето политически сили.

По повод внесеното в парламента проекторешение от ГЕРБ-СДС за освобождаване на председателя на ДАНС Пламен Тончев и номинирането му за председател на комисията по досиетата Румен Радев коментира, че целта е овладяване на службите и използването им като бухалки срещу неудобните.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Радмила Шекеринска с Росен Желязков

Радмила Шекеринска: България е сред съюзниците, които укрепват единството на Алианса

Днес е вторият ден от посещението на заместник генералния секретар на НАТО Радмила Шекеринска у нас. На среща с премиера Росен Желязков вчера тя изтъкна, че България е сред съюзниците, които с последователните си действия укрепват единството на..

публикувано на 08.09.25 в 09:53
Радмила Шекеринска

Зам. генералният секретар на НАТО Радмила Шекеринска ще посети България

Зам. генералният секретар на НАТО Радмила Шекеринска пристига днес в страната ни на двудневно посещение, стана ясно от изявление на НАТО за медиите. Радмила Шекеринска ще проведе няколко двустранни срещи. По време на посещението си тя ще посети..

публикувано на 07.09.25 в 06:45

По съседски: Събития с балкански адрес

Сърбите се доверяват повече на Русия и Китай и по-малко на ЕС Сръбските граждани имат най-голямо доверие в Русия – 59%, и в Китай – 57%, и едва след това в Европейския съюз – 38%. 39% възприемат Китай като основен външен спонсор, 30%..

публикувано на 05.09.25 в 11:10