Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вълнуваща среща на Здравка Евтимова с читателите в Лондон

Здравка Евтимова
Снимка: Facebook/Bci London

След представянията на Георги Господинов и Капка Касабова още един световноизвестен и доказал се български автор, Здравка Евтимова, бе представен в най-старата и престижна книжарница във Великобритания Hatchards Piccadilly. За това съобщават в страницата си във Фейсбук от Българския културен институт в Лондон.

Представянето на английския превод на романа на Здравка Евтимова Wolves of Staro Selo (на български произведението се нарича "Резерват за хора и вълци"), преведен от Яна Елис, предизвика истински фурор в сърцето на британската столица.

Почитателите на БКИ Лондон и на българската литература имаха възможността да се насладят на изключителното майсторство в модерирането на известната британска журналистка, носител на множество награди, Rosie Goldsmith.

Тя проведе един изключително интересен, вълнуващ и изпълнен с много хумор разговор за магията на писането, тънкостите на преводачеството и силата на думите с писателката Здравка Евтимова и преводачката Яна Елис.

"Над час след финала на събитието въодушевената публика разговаряше със специалните ни гости и се образува дълга колона от чакащи за книга с автограф от Здравка Евтимова и Яна Елис", подчертават от културния институт.

Снимка: Facebook/Bci London

Редактор: Миглена Иванова



По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Орфей БГ" представи България в Деня на културното многообразие във Вияфранка

Членове на Асоциацията на българите в Навара "Орфей БГ" представиха подобаващо България в Деня на културното многообразие, организиран от кметството на Вияфранка, Навара, Испания. За това съобщиха от асоциацията на страницата си във Фейсбук...

публикувано на 29.09.25 в 15:26

Българка от Одеска област пази традициите за производство на бесарабска паприка

Жителка на село Криничное, Одеска област, Парасковия Трандафилова произвежда от 15 години бесарабска паприка по стара семейна рецепта на майка си и баба си, съобщава украинската медия "Суспільне Одеса", цитирана от БТА. Жената разказа, че..

публикувано на 29.09.25 в 15:08

Българите в Загреб представиха националната кухня и фолклор

Българската общност в хърватската столица участва в "Дни на националните малцинства на град Загреб". Събитието бе организирано от Координацията на съветите и представителите на националните малцинства на  Загреб под егидата на кмета Томислав..

публикувано на 29.09.25 в 12:15