Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вълнуваща среща на Здравка Евтимова с читателите в Лондон

Здравка Евтимова
Снимка: Facebook/Bci London

След представянията на Георги Господинов и Капка Касабова още един световноизвестен и доказал се български автор, Здравка Евтимова, бе представен в най-старата и престижна книжарница във Великобритания Hatchards Piccadilly. За това съобщават в страницата си във Фейсбук от Българския културен институт в Лондон.

Представянето на английския превод на романа на Здравка Евтимова Wolves of Staro Selo (на български произведението се нарича "Резерват за хора и вълци"), преведен от Яна Елис, предизвика истински фурор в сърцето на британската столица.

Почитателите на БКИ Лондон и на българската литература имаха възможността да се насладят на изключителното майсторство в модерирането на известната британска журналистка, носител на множество награди, Rosie Goldsmith.

Тя проведе един изключително интересен, вълнуващ и изпълнен с много хумор разговор за магията на писането, тънкостите на преводачеството и силата на думите с писателката Здравка Евтимова и преводачката Яна Елис.

"Над час след финала на събитието въодушевената публика разговаряше със специалните ни гости и се образува дълга колона от чакащи за книга с автограф от Здравка Евтимова и Яна Елис", подчертават от културния институт.

Снимка: Facebook/Bci London

Редактор: Миглена Иванова



По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В района на Тузла около Кавала се оформя българска Ривиера

Според гръцките брокерски агенции все повече българи купуват имоти в района на град Кавала и се превръщат от туристи в собственици, пише ekathimerini.com. Търсят се всякакви недвижимости – от терени за разполагане на каравана до триетажни вили по..

публикувано на 23.09.25 в 12:55

Българското училище в Лисабон отвори врати с емоционална церемония

В навечерието на Деня на независимостта, Българското неделно училище "Св. св. Кирил и Методий" откри 16-ата си учебна година.  Първият училищен звънец този път удари не директорът на училището Румяна Давидова, а посланикът ни в Република..

публикувано на 22.09.25 в 01:24

Истински маратон по откриване на учебната година направиха в училище "Дунав" в Австрия

В продължение на три дни учителите в българското училище "Дунав" в Австрия откриваха новата учебна година - същински маратон, както не без основание го нарече и директорът Дарина Тонкова.   Но благодарение на този маратон децата от всички филиали..

публикувано на 22.09.25 в 00:19