Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Граждански щаб организира национален протест срещу въвеждането на еврото

Снимка: БГНЕС

Национален протест срещу въвеждането на еврото и с искане за оставка на правителството ще се проведе на 31 май, стана ясно на публична дискусия на тема "Как да спасим лева" в зала 1 на НДК, предаде репортерът на БНР Мария Филева. Датата е избрана заради близостта й с 4 юни, когато се очаква конвергентния доклад за готовността на България да влезе в еврозоната.

Организаторите на протеста – граждански щаб в състав Страхил Ангелов, Петър Волгин, Недялко Недялков, Виктор Папазов и доц. Григор Сарийски, ще изпратят писмо до европейски и световни лидери, които могат да помогнат за каузата им. След тези лидери са американският президент Доналд Тръмп и премиерите на Унгария и Словакия Виктор Орбан и Роберт Фицо.

Ще бъде внесена също така декларация до президента Румен Радев с призив да извади истината за статистическите данни, включително за реалната инфлация у нас.

Снимка: БГНЕС

Редактор: Диана Цанкова

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 24 юли 2025 г.

В "България днес" на 24 Юли слушайте: 05:25 – Започна Първият фестивал на българските фолклорни състави в чужбина във Велико Търново 11:57 – Ерика Пералес от Аржентина, влюбена в родопските песни 17:02 – Асоциацията на..

публикувано на 24.07.25 в 19:00

Очаква ни поредният горещ и сух ден с температури в низините до 41°

В петък  минималните температури ще са от 18 до 25°. В София ще е 20°. През деня ще бъде слънчево и отново горещо. Ще духа слаб вятър, предимно от изток.  Максималните температури ще бъдат между 36 и 41°, в столицата ще е около 37°. По..

публикувано на 24.07.25 в 18:20

Опозицията настоява за гласуване на по-високи заплати за медиците до края на юли

“Продължаваме промяната" – "Демократична България”, “Алианс за права и свободи” и “Морал, единство и чест” внесоха искане до председателя на Народното събрание Наталия Киселова за свикване на извънредно пленарно заседание, на което да бъдат разгледани..

публикувано на 24.07.25 в 16:52