В неделя ще бъде предимно слънчево. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, по високите полета и котловините – малко по-ниски и ще има условия за слани, в София 3°-4°. Максималните температури ще бъдат между 18° и 23°, в София – около 19°.
В планините ще бъде предимно слънчево, следобед с купеста облачност и на отделни места ще превали дъжд. Ще духа умерен до силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 12°, на 2000 м – около 5°.
По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб, по северното крайбрежие умерен вятър. Максималните температури ще бъдат между 18° и 21°, а на морската вода – 14°-17°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
В северозападните райони на Балканите ще бъде облачно, дъждовно и ветровито. На останалите места се очаква предимно слънчево време, следобед с развитие на купеста облачност.
В Атина ще бъде 25 градуса, в Букурещ – 22, в Белград и Истанбул – 20.
Над Пиренеите и Западна Европа ще бъде предимно слънчево – само над крайните северозападни райони на Португалия и Испания ще вали дъжд. Предимно слънчево ще бъде и на Скандинавския полуостров с по-значителна облачност над крайните северни и южни райони. Над останалата част от континента ще бъде облачно с валежи, значителни на места в Полша, Прибалтика и Беларус. Облачно с валежи ще бъде и в Северна Италия.
В Мадрид ще бъде 28 градуса, в Рим – 25, в Париж – 22, в Мюнхен – 19, в Москва – 17, във Виена, Стокхолм, Санкт Петербург и Киев – 16.
В Кейптаун ще бъде 23 градуса, в Ню Йорк – 22, в Чикаго – 18, в Мелбърн – 14.Снимка: БТА
Редактор: Диана Цанкова
Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..
България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от публикация на председателя на комисията по отбрана Христо Гаджев в социалната мрежа. Страната ни има..
Президентът Румен Радев удостои с орден "Мадарски конник" първа степен посланика на Франция Жоел Мейер. Отличието му беше връчено на церемония в Гербовата зала в сградата на президентската институция. "Искам специално да благодаря на..
Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
Няма активни огнища на пожара в Пирин. През нощта екипи на пожарните служби и горски служители не са допуснали огънят да навлезе високо в планината и да..