Правителствена делегация, водена от министър-председателя Росен Желязков, ще присъства на неделната тържествена литургия по повод началото на понтификата на папа Лъв XIV, съобщи правителствената пресслужба. В нея ще участват също вицепремиерите Атанас Зафиров и Гроздан Караджов.
Церемонията по инаугурацията ще се състои във Ватикана. След края на тържествената литургия главата на Римокатолическата църква ще поздрави ръководителите на делегациите, присъстващи на събитието.
Очаква се сред високопоставените гости да бъдат американският вицепрезидент Джей Ди Ванс, президентът на Украйна Володимир Зеленски, белгийският крал Филип, кралицата на Нидерландия Максима, президенти и премиери.
Снимка: БТА
Редактор: Диана Цанкова
В "България днес" на 13 Август слушайте: 01:23 – Актуално от България и сънародниците по света 12:25 – В пика на летния сезон – как ресторантьори и клиенти очакват смяната на валутата? 23:30 – Да избягаме към Своге за..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове над южните и западните райони ще има временни увеличения на облачността. Ще продължи да духа умерен..
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика БГ", организатор на кампанията "Бъди грамотен". По думите ѝ, много от младежите пишат имената на..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р..
В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и..