Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Български институции стават част от културен маршрут за Св. св. Кирил и Методий

Снимка: БТА

Софийският университет "Св. Климент Охридски", Националната гимназия за древни езици и култури "Константин-Кирил Философ", Българският културен институт в Братислава и Фондация "Глаголитика" ще бъдат приети днес за пълноправни членове на асоциацията "Европейски културен маршрут за Св. св. Кирил и Методий", чиято Генерална асамблея ще се проведе днес в Скопие.

През 2021 г. Европейският културен маршрут за Св.св. Кирил и Методий стана един от 48-те културни маршрута на Съвета на Европа. Към момента в асоциацията има пълноправни членове от 7 страни: България, Гърция, Италия, Северна Македония, Чехия, Словакия и Полша. В ролята на асоциирани членове са представителите на Хърватия, Унгария и Словения.

Снимка: БТА

Редактор: Миглена Иванова

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отец Паоло Кортези: Мигрантите не са заплаха, а дар за нашите общества

Нарамили най-свидното и стиснали детска ръка, стотици хора всеки ден бягат от войни, диктаторски режими, глад в търсене на справедлив живот. Мнозина от тях така и не успяват да стъпят на лелеяния бряг, погубени от морските вълни, а другите се..

публикувано на 29.09.25 в 06:45

Car Speed Show представя екзотични автомобили в София

През почивните дни, 27 и 28 септември, зала Арена 8888 в София е домакин на Car Speed Show 2025. Автомобилното и лайфстайл изложение ще събере на едно място спортни, луксозни и колекционерски автомобили, а също и мотоциклети, яхти и иновативни продукти за..

публикувано на 27.09.25 в 08:40

Световният ден на туризма е повод да попътуваме из България

От 1980 година насам светът отбелязва 27 септември като Ден на туризма. Той е свързан с годишнината от приемането на устава на Световната организация по туризъм през 1970 г. Редица български селища организират специални събития, макар в страната ни..

публикувано на 27.09.25 в 08:05