Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дъждовен празничен ден

2
Снимка: БГНЕС-архив

В събота, 24 май, над Западна и Южна България ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни и значителни по количество валежи. С по-малка интензивност ще бъдат процесите в източните райони. Максималните температури ще бъдат предимно между 19° и 24°, в София – 18-19°. 

Над планините
ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност и на много места ще има временно интензивни и значителни по количество валежи с гръмотевични бури и градушки. Ще духа умерен, временно силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 18°, на 2000 м – около 10°.

Над Черноморието
ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места ще има краткотрайни валежи. Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°, а на морската вода – от 12° до 16°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.  

На Балканите ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни интензивни валежи с гръмотевични бури. С усилване на вятъра от северозапад ще нахлува хладен въздух и температурите ще се понижават.
В Атина ще бъде максимум 31 градуса, в Истанбул – 28, в Букурещ – 27, в Белград – 16.

На Пиренеите и Южна Франция ще бъде предимно слънчево. В останалата част от Западна Европа ще има значителна облачност и на много места ще вали дъжд. Облачно с валежи от дъжд и сняг ще бъде в скандинавските страни. Дъжд се очаква също в Прибалтика, Беларус, Украйна и западните райони от Европейска Русия. В останалата част от Източна Европа ще преобладава слънчево време. В средноевропеските страни и Централното Средиземноморие валежите постепенно ще спират, но облачността ще се задържи значителна.
В Мадрид ще температурите ще достигнат 27 градуса, в Москва – 26, в Киев – 24, в Рим – 23, в Париж – 20, в Санкт Петербург – 19, в Мюнхен и Виена – 17, в Стокхолм – 14.
В Кейптаун ще бъде 26 градуса, в Мелбърн – 19, в Ню Йорк и Чикаго – 17.


Редактор: Диана Цанкова
снимка: БГНЕС-архив
По публикацията работи: Елена Каркаланова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

LUNAR покорява Южното Черноморие с "Море от светлини"

Фестивалът на светлините LUNAR за първи път се пренася на Южното Черноморие . От 1 до 4 август "Море от светлини" ще преобрази чрез изкуство не само градската среда, но и завладяващи природни забележителности, разположени край морския бряг, съобщават..

публикувано на 01.08.25 в 07:00

България днес - 31 юли 2025 г.

В "България днес" на 31 юли слушайте: 04:53 Актуално от България и българите по света 15:53 Българският фолклорен хор от Пескара "Бели рози" с първа изява в родината 32:40 Единственият лекторат по български език в Грузия намира благдатна среда в..

публикувано на 31.07.25 в 19:00

Август започва с повишаване на градусите и валежи над планините

В петък  минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 16°. През деня над северозападните и крайните източни райони ще е предимно слънчево. Над останалата част от страната облачността ще е значителна и на много места ще продължи да превалява...

публикувано на 31.07.25 в 18:35