Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатите отхвърлиха поредното предложение да се свика референдум за еврото

Костадин Костадинов
Снимка: БТА

Парламентът отново отхвърли предложението на партия "Възраждане" да се проведе референдум за приемане на еврото. "За" гласуваха 50 депутати, "против" бяха 112, въздържаха се 53-ма.

Опозиционните партии МЕЧ, "Величие" и "Възраждане" подкрепиха идеята, както и един депутат от управляващата коалиция "БСП-Обединена левица".

"Против" бяха подкрепящата правителството коалиция ГЕРБ-СДС, опозиционната коалиция "Продължаваме промяната – Демократична България" и опозиционната коалиция "ДПС-Ново начало". Депутатите от управляващата партия "Има такъв народ" заедно с мнозинството социалисти от БСП и народни избраници от коалицията "ДПС-ДПС" се въздържаха.

Снимка: БТА

Редактор: Иво Иванов
По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Мирен протест пред сградата на съда в Нови сад, 21 август 2025 г.

По съседски: Събития с балкански адрес

В Сърбия протестираха мирно срещу задържането на демонстранти Студенти и граждани протестираха мирно пред съда и прокуратурата в Нови Сад, настоявайки за освобождаването на всички арестувани участници в предишни демонстрации. Мирният протест..

публикувано на 22.08.25 в 10:55

По съседски: Събития с балкански адрес

Сръбският президент заговори за предсрочни парламентарни избори Президентът на Сърбия Александър Вучич заяви, че не може да се кандидатира за поста отново на следващите избори и че "през ум не му минава“ да променя конституцията, за да го..

публикувано на 15.08.25 в 11:25

Заради мини в Черно море България ще придобие допълнително миночистачи втора ръка

Очаква се в скоро време правителствата на Белгия и Нидерландия да одобрят техни свалени от въоръжение минни ловци да бъдат дадени на България . Във Варна министърът на отбраната Атанас Запрянов, който бе гост на тържественото събрание-концерт по случай..

публикувано на 11.08.25 в 10:41