Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Млади български творци от Лос Анджелис с изложба в генералното ни консулство

Дипломатите ни поздравиха децата с Международния ден на детето

9
Снимка: Ген.консулство-Лос Анджелис

Три месеца след като тракийските съкровища бяха експонирани във вила "Гети" в Лос Анджелис, децата от Българско училище "Св. св. Кирил и Методий" в Града на ангелите отново показаха, че историята на траките продължава да ги вдъхновява, информира генералното консулство на Република България в Лос Анджелис.

Вдъхновени от древната тракийска култура, децата твориха по темата „Магията на древните траки“. Изложбата с техните произведения ще бъде експонирана в  сградата на генералното ни консулство, за да достигне до по-широка аудитория.


"Пожелаваме на децата щастливо лято и незабравим Международен ден на детето!" – посочват от дипломатическото ни представителство в своята фейсбук страница.

На празника за края на учебната година, генералният консул Бойко Христов поздрави всички деца, родители и учители за усилията, отдадеността и постигнатите успехи през учебната година, а участниците в изложбата отличи с грамоти за тяхното вдъхновение, старание и любов към българската история.


"Талантът на българските деца намира израз в много и различни посоки. Те са нашето бъдеще и гордост" – отбелязва Бойко Христов.

Още снимки от събитието - в галерията към публикацията. 

Редактор: Красимир Мартинов
Снимки: Фейсбук/Генерално консулство на България в Лос Анджелис

По публикацията работи: Красимир Мартинов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Фолклорният ансамбъл "Отец Паисий" от Питсбърг с Почетния знак на президента

В Несебър днес ще се проведе празничен концерт на Фолклорния танцов ансамбъл "Отец Паисий", с който съставът ще отбележи 70 години от създаването си. Формацията е най-старият български фолклорен ансамбъл в САЩ към Българо-македонския национален,..

публикувано на 21.06.25 в 08:50
Снимка: Генерално консулство Ню Йорк/Фейсбук

Писателят Ангел Колев представя последната си творба пред българи в Ню Йорк

Книгата "Хъш. Седем плюс седем по Рихтер" на Ангел Колев ще бъде представена на 19 юни от 19:00 ч. местно време в Генералното консулство на България в Ню Йорк, информират от димпломатическото представителство. Литературното събитие се организира от..

публикувано на 18.06.25 в 17:26

"Фолклорен водопад" събра български танцови състави в Ниагара

Фестивалът "Фолклорен водопад" за пореден път събра почитателите на българския танцов фолклор от различни краища на САЩ и Канада. Сред участниците във фолклорния форум, който се проведе през отминалия уикенд в Ниагара Фолс, Онтарио, е и танцов..

публикувано на 17.06.25 в 17:54