Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

През март 2026 г. започва строителството на Националната многопрофилна детска болница

Снимка: БТА

В кратко видео Министерството на здравеопазването представи как ще изглежда Националната многопрофилна детска болница, която трябва да бъде построена до 2028 г., информира БТА.

Строителството ще започне през март догодина, съобщи директорът на Здравната инвестиционна компания за детска болница Десислава Малинова. Болницата ще предлага лечение в обхвата на над 30 специалности и ще разполага с 26 отделения, над 38 диагностични кабинета, 18 операционни зали и 440 легла.

"Общественият съвет много активно работи за намирането на кадри, за да може болницата да работи", заяви проф. Иван Литвиненко, председател на УС на Българската педиатрична асоциация и член на Обществения съвет за изграждане на детската болница. Той добави, че са увеличени бройките за специализанти в тесните специалности на педиатрията и се работи по въпроса за медицинските сестри.

Логото на детската болница ще бъде дело на единайсетокласници от столичното 51-во училище. Учениците са подготвили 31 предложения и крайната дума ще има широката публика. "Болницата ще има лице, създадено от деца за деца", каза Десислава Малинова.

Снимка: БТА

Редактор: Диана Цанкова



По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заради въвеждането на еврото хората масово влагат пари в банките

Рязко покачване на новите влогове на домакинствата отчита Българската народна банка. Впечатляващ е ръстът на депозитите в евро. Само за месец в срочни сметки са внесени суми на стойност 334 млн. лв. (над 161 млн. евро). Това е с 57% повече от август и..

публикувано на 28.10.25 в 08:41
Иван Думиника

Монография за църковния живот на бесарабските българи представят в София

Монографията  "Църковният живот на българите в Бесарабия (1812–1918)" представят днес в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към БАН в София. Нейният автор Иван Думиника е началник на Отдел  "Политики в областта на междуетническите..

публикувано на 28.10.25 в 07:25

Regional Defence Summit 2025 ще обсъди засилването на европейските отбранителни способности

В София днес ще се състои международна конференция на тема Regional Defence Summit 2025. В нея ще участват министри на отбраната, представители на Европейския съюз и НАТО, лидери от индустрията, инвеститори и иноватори със следващото поколение обещаващи..

публикувано на 28.10.25 в 07:10