Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев ще произнесе слово по повод Деня на Ботев

Снимка: БГНЕС

Президентът Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова ще участват тази вечер в отбелязването на 149-ата годишнина от подвига на поета и революционер Христо Ботев и неговата чета, което ще се състои във Враца, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. На тържествения ритуал са поканени също председателят на Народното събрание Наталия Киселова и вицепремиерът Атанас Запрянов.

В 21,00 ч. на площад “Христо Ботев” държавният глава ще произнесе слово по повод Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България. След това ще бъде проведена тържествена проверка-заря с участието на военнослужещи от 10-и механизиран батальон – Враца и Представителния военен духов оркестър на Сухопътните войски.

За първи път Денят на Ботев е честван през 1884 г. във Враца и Пловдив, според информация на отдел “Справочна” на БТА.

Снимка: БГНЕС

Редактор: Диана Цанкова



По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Все още няма решение за ваксиниране на овцете срещу шарка

От началото на годината са регистрирани 168 огнища на шарка по овцете, като най-много са тези в област Пловдив. Стара Загора, Хасково, Пазарджик, Сливен, Бургас и Кърджали също са засегнати, но там има доста по-малко огнища. Пред..

публикувано на 25.09.25 в 11:18

Българите са по-скоро песимисти по отношение на близкото бъдеще

Едва 18% от българите вярват, че икономическото състояние на страната ни ще се подобри през следващата година, според проучване на социологическата агенция "Тренд", направено между 13 и 20 септември чрез пряко стандартизирано интервю "лице в лице" сред 1004..

публикувано на 25.09.25 в 11:08

Военна техника на Франция преминава през България

Личен състав и военна техника от Въоръжените сили на Франция ще преминават през България в периода 25 септември – 2 октомври 2025 г. Маршрутът на военните автоколони се предвижда да бъде: ГКПП "Капитан Петко войвода" – ГКПП Русе. Те ще бъдат ескортирани..

публикувано на 25.09.25 в 07:45