Въвеждането на еврото няма да се отрази на цената на тока за бита, заяви пред БНР министърът на енергетиката Жечо Станков. Той добави, че от деня, в който приемем единната европейска валута, сметките за ток ще бъдат преизчислявани по утвърдения със закон курс на лева към еврото.
Министърът каза още, че до средата на годината трябва да бъде готов докладът за цената и срока на изграждане на 7-и и 8-и блок на АЕЦ "Козлодуй". "Държим реакторите да бъдат изпълнени с най-добрите технологии, които са на АР1000 на "Уестингхаус" и при най-добри финансови условия, защото това ще даде възможност цената на произведената енергия да е възможно най-ниска за гражданите и бизнеса", изтъкна той.
Поднебесната империя, "фабриката на света" – това е Китай, втората икономика в глобален мащаб. Азиатската страна работи активно по разширяване на икономическото си влияние по целия свят, като апотеоз на тези усилия е инициативата "Един пояс, един път",..
БТА"Солидарна България" на бившия синдикален лидер Ваня Григорова започва подписка с искане да не се увеличава пенсионната възраст над 65 години. На пресконференция Григорова заедно със своя колега - общинският съветник в София Любомир Христов, и..
Държавният бюджет на България за настоящата 2025 година "не излиза". Изтървахме духа от бутилката, държавата никога не е харчила толкова много – алармират финансови експерти. А до края на годината остава малко време и въпреки огромните усилия на..
Канадският институт "Фрейзър" дава на България оценка от 7,13 т. (от максимум 10 т.) в класацията "Икономическата свобода по света - 2025". Това нарежда..